Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Informācija par mūsu koka
precēmraksturiezīmes
un bieži uzdotie jautājumi

Gandrīz visi rotaļlaukumi un koka spēļu namiņi ir paredzēti bērniem no 3 gadu vecuma. Tie ir izgatavoti no dabiskas, neapstrādātas koksnes, kuru nodrošina sertificēti piegādātāji. Bērnu rotaļlaukumi un daži rotaļu namiņi ir augstspiediena kamerās dziļi piesūcināti ar piesūcināšanai paredzētu vielu (kuras sastāvā nav hroma), lai nodrošinātu koksnes izturīgumu dažādos laika apstākļos un aizsardzību no kaitēkļiem. Visiem produktiem ir vismaz 24 mēnešus ilga ražotāja garantija. Uzziniet vairāk, apskatot atbildes uz bieži uzdotajiem jautājumiem, un, ja jums ir vēl citi jautājumi, mēs centīsimies jums pēc iespējas ātrāk atbildēt pa e-pastu. E-pasts: [email protected] Tālr.: +371 273 33371.

Koka spēļu namiņš bērniem “Sienāzītis”
Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Vai ir sarežģīti salikt
spēļu namiņu vai uzstādīt rotaļlaukumu?

Mēs no pieredzes zinām, ka 4IQ no koka spēļu namiņa salikšana vai rotaļlaukuma uzstādīšana ir interesanta nodarbe visai ģimenei. Spēļu namiņa salikšana ir pavisam vienkārša, jo namiņi ir modulāri, un jums ir tikai jāsaliek kopā atsevišķās namiņa daļas, sekojot pievienotajiem norādījumiem. Lai šo procesu vēl vairāk atvieglotu, mūsu tīmekļa vietnē www.4iq.lv ir redzamas namiņa salikšanas laikā veicamās darbības fotoattēlos, un katra no šīm darbībām ir sīki aprakstīta. Gandrīz visiem modeļiem ir pievienots videomateriāls par to salikšanu. Mēs iesakām namiņa salikšanu veikt vismaz divām personām, – jo tas būs ātrāk un ērtāk. Neaizmirstiet to darīt ar smaidu un labu garastāvokli, jo galu galā tas sagādās prieku bērniem! Ja salikšanas laikā jums rodas problēmas vai domājat, ka nevarat tikt galā pats, tad, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot uz tālruņa numuru +371 273 33371, un mēs ieteiksim meistarus, kuri var palīdzēt.

Kādai vajadzētu
būt spēļu namiņa pamatnei?

Mēs iesakām uzstādīt spēļu namiņu uz līdzenas, horizontālas virsmas. Nav nekādu īpašu prasību, tomēr mēs iesakām neļaut, lai spēļu namiņš tieši saskaras ar zemi. Ja namiņš tiks novietots zālājā vai smiltīs, jums vajadzētu zem tā apakšas novietot dažus dēļus. Ja izvēlētajam spēļu namiņam vai rotaļlaukumam ir kājiņas, mēs iesakām papildus izmantot īpašus stiprinājumus, kuri nodrošinās visas konstrukcijas stabilitāti un izturīgumu.

Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)
Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Vai namiņus vajadzētu
aizsargāt no spēcīgāka vēja?

Koka namiņi ir visai smagi un sver no 120 līdz 500 kg un pat vairāk, tādēļ vējš nesagādās problēmas. Tomēr, ja izvēlētais namiņš ir paaugstināts, piemēram, ar kājiņām, mēs iesakām izmantot īpašus stiprinājumus lielākai stabilitātei, un šādā gadījumā namiņa kājiņas neatradīsies tiešā saskarē ar zemi.

Vai ir nepieciešama spēļu
namiņa nokrāsošana?

Gandrīz visi mūsu spēļu namiņi un rotaļlaukumi ir piesūcināti, izmantojot īpašu tehnoloģiju, kas padara tos izturīgus pret dažādu laika apstākļu iedarbību, tādēļ nav nepieciešama to pamatīga krāsošana. Tā kā spēļu namiņi ir piesūcināti ar īpašu vielu, sākumā to koksne var būt mitra. Pēc mājiņas salikšanas un uzstādīšanas ļaujiet tai pāris nedēļas pilnīgi izžūt. Pēc tam varat izlemt, vai atstāt to tāpat dabiskajā koka krāsā, nolakot vai nokrāsot kādā izvēlētā krāsā. Krāsot drīkst tikai pilnīgi izžuvušu koksni, jo pretējā gadījumā mitruma dēļ var rasties pelējums. Spēļu namiņa krāsošana nav nepieciešama, tomēr krāsu izvēle, krāsošana un izgreznošana ir ļoti interesanta nodarbe bērniem!

Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)
Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Kādu krāsu vajadzētu izmantot?

Koka spēļu namiņus vai rotaļlaukumus var nokrāsot jebkurā izvēlētajā krāsā, kas paredzēta koksnei. Nav nekādu īpašu prasību. Ja nopirktais spēļu namiņš nav iepriekš piesūcināts (antiseptizēts), mēs iesakām izvēlēties krāsu ar antiseptisku piedevu vai piesūcināt koksni pirms krāsošanas. Lai krāsa labi iesūktos koksnē un labi to nosegtu, mēs iesakām izmantot vismaz 2 krāsas kārtas; nokrāsojiet namiņu vienreiz, ļaujiet tam nožūt un pēc tam nokrāsojiet vēlreiz.

Kā sagatavot namiņu ziemai?

Ar īpašu vielu piesūcinātajiem spēļu namiņiem un rotaļlaukumiem nav nepieciešama nekāda sagatavošana aukstam laikam, jo koksne jau ir dziļi piesūcināta un sagatavota dažādiem laika apstākļiem. Starp citu, – bērniem patīk rotaļāties mājiņās ne tikai vasarā! Tuvojoties vislielākajiem svētkiem gada nogalē, neaizmirstiet izrotāt mājiņu, – jo vēstuļu rakstīšana Ziemassvētku vecītim ir aizraujoša – un gaidiet, līdz spēļu namiņā parādīsies kāda Ziemassvētku dāvana!

Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)
Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Kāpēc koksne ir mitra,
tumša vai zaļgana?

Neuztraucieties, ja piegādātā spēļu namiņa koksne šķiet ārkārtīgi mitra, tumšāka vai pat zaļganīga, jo tās ir koksnes piesūcināšanas sekas. Lai nodrošinātu koksnes ilgmūžību un izturīgumu pret visiem āra apstākļiem, mēs visas spēļu namiņa daļas piesūcinām īpašās augstspiediena kamerās. Izmantojot šo tehnoloģiju, piesūcinoša viela (kuras sastāvā nav hroma) tiek izsmidzināta ar 7 atmosfēras lielu spiedienu un koksne vairākas stundas mirst piesūcināšanai izmantotajā vielā, tādēļ šī viela atrodas ne tikai uz koksnes virsmas kā gandrīz visu citu ražotāju izstrādājumiem, bet arī iesūcas dziļāk. Šīs piesūcināšanas tehnoloģijas dēļ koksne kādu laiku var būt zaļgana un ārkārtīgi mitra. Pēc spēļu namiņa salikšanas vai rotaļlaukuma uzstādīšanas ļaujiet koksnei pilnīgi nožūt. Tas būs nepieciešamas pāris nedēļas, bet pēc tam koksne kļūs gaišāka un zaļganā nokrāsa izbalēs; gadījumā, ja kaut kur vēl būs palikuši nelieli tumšāki plankumi, tos varēs viegli likvidēt, notīrot ar lupatiņu vai nosedzot ar krāsu.

Kāpēc koksne ir nelīdzena?

Piesūcinātie rotaļlaukumi un spēļu namiņi ir izgatavoti no dabiskas, neapstrādātas koksnes un paredzēti izmantošanai ārā. Šī veida kokmateriāliem ir raksturīgs nelīdzenums, reizēm arī nelielas plaisas, zaru vietas un neliels raupjums, ko var viegli likvidēt, izmantojot smilšpapīru.

Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)
Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Kāpēc rodas sveķi?

Mūsu produkti ir izgatavoti no dabiskas, neapstrādātas koksnes. No dabiskiem kokmateriāliem, un it īpaši egles vai priedes koksnei, bieži izdalās sveķi. Tie var parādīties uzreiz vai pēc kāda laika, bet šī tipa koksnei tas ir pilnīgi normāli. Sveķi var reaģēt ar piesūcināšanas vielu un būt zaļgani vai tumši, tomēr tiem nav nekādas nelabvēlīgas ietekmes uz koksnes kvalitāti vai ilgmūžību. Sveķus var notīrīt mehāniski, piem., izmantojot nazi, vai ķīmiski, izmantojot šķīdinātāju uz spirta bāzes.

Kāpēc var rasties
pelējuma zonas?

Rotaļlaukumi un spēļu namiņi ir izgatavoti no dabiskas, neapstrādātas koksnes un piesūcināti spiediena kamerā. Uz koksnes virsmas var parādīties dažādas vielas un nelieli pelējuma traipi; tos rada ārkārtīgi lielais mitrums piesūcināšanas laikā, kā arī sveķu un citu vielu izdalīšanās, koksnei reaģējot ar piesūcināšanai izmantoto vielu. Pēc spēļu namiņa salikšanas vai rotaļlaukuma uzstādīšanas ļaujiet tam pilnīgi nožūt. Pēc tam krāsa kļūs gaišāka un piesūcināšanai izmantotās vielas paliekas vai pelējuma traipi nozudīs vai arī būs vienkārši notīrāmi ar tīrīšanas līdzekli uz spirta bāzes. Pagaidiet, līdz koksne ir pilnīgi izžuvusi, un tikai pēc tam krāsojiet, jo slapjas koksnes krāsošanas rezultātā var rasties pelējuma traipi. Ši veida koksne ir piemērota tikai izmantošanai ārpus telpām, tādēļ, ja plānojat salikt spēļu namiņu vai uzstādīt rotaļlaukumu vēlāk, turiet koka daļas ārā vai ļoti labi ventilētā telpā.

Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)
Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Kāpēc virsma
var būt raupja?

Vēl viena dabiskas koksnes raksturiezīme ir mazliet raupja vai nelīdzena virsma. Nelīdzenums un raupjums ir dažas no daudzajām dabiskajai koksnei raksturīgajām iezīmēm. Tā kā gandrīz visi mūsu namiņi ir izgatavoti no neapstrādātas, dabiskas koksnes, uz tiem var būt nelieli izcilnīši vai raupjas zonas. To var viegli likvidēt, izmantojot smilšpapīru.

Kāpēc koksne
var būt ieplaisājusi?

Dabiska, neapstrādāta koksne ir dzīva un nepārtraukti mainās atkarībā no vides faktoriem. Lietus laikā koksne absorbē ūdeni, bet sausā laikā no tās izgaro ūdens, tādēļ dabiskā koksne nepārtraukti mainās – tā izplešas un saraujas. Tādēļ šī tipa koksnē bieži rodas diagonālas plaisas (tas pats notiek arī ar dažādiem citiem produktiem, kas izgatavoti no šī tipa koksnes, piem., koka nojumēm, baļķu būdām utt.). Tas ir raksturīgi dabiskai koksnei. Šāda veida plaisas būtiski neietekmē konstrukcijas izturīgumu un ilgmūžību, tomēr, ja tās būs pārāk lielas, mēs nomainīsim šīs koka daļas ar jaunām.

Bieži uzdoti jautājumi (BUJ)

Naudinga žinoti

Natūrali mediena yra itin jautri aplinkos pokyčiams. Dauguma medienos savybių vystosi dar augant medžiui, tačiau daugelis procesų, vykstančių medienoje, tęsiasi net po nukirtimo ir apdorojimo. Mažesni ar didesni įtrūkimai, spalvų žaismas ir struktūriniai pokyčiai nėra kokybės trūkumai, jie atsiranda dėl natūralios medienos savybių bei aplinkos poveikio.

Mediniai vaikų nameliai, žaidimų aikštelės bei kiti medienos gaminiai yra gaminami iš aukštos kokybės spygliuočių medienos, kuri visame pasaulyje žinoma dėl puikių savybių. Nepaisant to, atkreipiame dėmesį į kai kurias natūralios medienos savybes.

Uzziniet pirmie par īpašajiem piedāvājumiem!

Abonējiet jaunumus

Uzziniet pirmie
par īpašajiem piedāvājumiem!
Abonējiet jaunumus
Iepirkumu grozs
Reģistrēties

Neesi reģistrējies?

Saņem 5EUR atlaidi!
Nepalaidiet garām iespēju!
Piesakieties mūsu jaunumu saņemšanai un iegūstiet 5€ atlaidi.