Tālāk fotoattēlos ir redzama bērnu koka spēļu namiņa “Elfs” salikšana. Citu namiņu modeļu salikšana notiek pēc līdzīga principa. Mēs vienmēr iesakām rīkoties tā, kā norādīts namiņiem pievienotajās instrukcijās. Namiņa salikšana nav sarežģīta, tomēr, ja vēlaties, lai tas būtu salikts pēc iespējas ātrāk, mēs varam piedāvāt arī bērnu spēļu namiņu salikšanas pakalpojumus; lūdzu, sazinieties ar mums, zvanot uz tālruņa numuru +371 273 33371 vai rakstot uz e-pasta adresi: [email protected]
Koka spēļu namiņa salikšana
Koka spēļu namiņa salikšana ir interesanta un aizraujoša nodarbe visai ģimenei! Namiņa salikšana ir ļoti vienkārša, un tam ir vajadzīgas tikai pāris stundas un labs garastāvoklis!
Izpakojiet paleti, uz kuras dārza spēļu namiņš ir piegādāts, un novietojiet visas daļas atsevišķi, lai tās būtu labi pārredzamas un neatrastos viena virs otras. Lūdzu, ņemiet vērā, ka dažas daļas var būt mitras. Tas ir tādēļ, ka tikusi izmantota dziļās piesūcināšanas metode, kura nodrošina koka namiņa aizsardzību no visdažādākajiem laika apstākļiem. Piesūcināšanai izmantotās vielas krāsa nav viendabīga, un tā ir atkarīga no kokā esošā sveķu daudzuma. Baltās nogulsnes ir izdalītie sāļi, kurus var viegli notīrīt ar sūklīti.
Piesūcināšanas dēļ koksnei sākumā var būt mazliet zaļganīga nokrāsa, tomēr par to nav jāuztraucas. Mitruma un iepakojuma dēļ krāsa dažās vietās var atšķirties, tomēr tas ir pilnīgi normāli; pēc kāda laika koks izžūs un iegūs citu nokrāsu un turklāt – namiņu var nokrāsot skaistās krāsās! Ļaujiet koka virsmai pilnīgi nožūt (aptuveni pāris nedēļas) un tikai pēc tam uzsāciet krāsošanu. Jūs varat nokrāsot atsevišķās daļas pirms salikšanas vai arī visu namiņu pēc tā pilnīgas salikšanas.
Sagatavojieties uzstādīšanai. Jums būs vajadzīgs manuālais vai elektriskais skrūvgriezis, kā arī urbis ar tievu asmeni un līmeņrādis. Jums var noderēt arī kāpnes un āmurs, un visi šie instrumenti pārvērtīs uzstādīšanu par tīro izpriecu! Neaizmirstiet visu laiku sekot norādījumiem, kuri ir pievienoti komplektam.
Novietojiet grīdas platformas daļas, kā parādīts fotoattēlā. Salieciet dēļus pareizi, nesajaucot augstumu ar platumu.
Ar tievu urbja asmeni izurbiet caurumus koka daļās tajās vietās, kur būs jāieskrūvē skrūves. Sāciet urbt no ārpuses (kur būs skrūves galviņa), izmantojot ļoti tievu urbja asmeni.
Neaizmirstiet uzaicināt mazos spēļu namiņa nākotnes iemītniekus piedalīties būvēšanas procesā! 🙂 Spēļu namiņa celšana var būt lieliska laika pavadīšana visai ģimenei!
Ārējās daļas izurbšana (caurumu izveidošana, izmantojot urbi) palīdzēs ievietot skrūves un nodrošinās to pareizu pozīciju. Tas novērsīs redzamās daļas ieplaisāšanu. Izurbiet caurumu tikai ārējā daļā. Tas nodrošinās pareizu skrūves pozīciju, jo sākotnēji tā tiks ieskrūvēta augšdaļā, bet pēc tam arī fiksēta otrā daļā. Izveidojot pareizus urbumus, vienkārša būs pat visgarāko skrūvju pievilkšana. Pareizi sagatavojoties, nākamie darba posmi būs ne tikai ātrāk paveicami, bet arī daudz patīkamāki.
Ieskrūvējiet skrūves izurbtajos caurumus. Uzmanieties un nepievelciet skrūves pārāk cieši, jo tas var izraisīt detaļu ieplaisāšanu. Lai atvieglotu šo uzdevumu, dažās detaļās var izurbt caurumus, novietojot detaļas horizontāli.
Atcerieties, ka ir ļoti svarīga pareiza detaļu piestiprināšana pie stabiem. Ja grīdas dēļi ir nepareizi novietoti, tie var šķist pārāk īsi. Pēc tam piestipriniet namiņa kājiņas. Ir jābūt pareizam leņķim starp stabiem un piestiprinātajām detaļām. Ja tā nav, tad stabi ir šķībi, un spēļu namiņš nespēj noturēties vertikāli. Mājiņas kājiņām un pamatnei ir jāatrodas 90 grādu leņķī, un jūs varat par to pārliecināties, izmantojot līmeņrādi!
Pēc spēļu namiņa kājiņu piestiprināšanas ir pienācis laiks novietot samontēto konstrukciju tieši tajā vietā, kurā tā atradīsies, jo vēlāk namiņš var būt pārāk smags, lai varētu to pārvietot.
Visi ģimenes locekļi ar interesi un nepacietību gaida, kad dārzā būs salikts namiņš. Tieši pašā darba vidū ir īstais brīdis uzņemt dažus ģimenes fotoattēlus, lai iemūžinātu atmiņā rotaļu namiņa būvēšanas procesu!
Kad balsti ir jau vietā, mēs uzstādām galveno siju, kas atbalstās uz grīdas (vidū), kā arī mazāka šķērsgriezuma sijas (sānos). Šajā laikā ir noteikti jāatceras, ka sijām ir jāatrodas paralēli.
Neaizmirstiet arī to, ka sākumā ir jāveic urbšana, t.i. jāizveido caurumi ar tievu urbja asmeni, un tikai pēc tam jāievieto skrūves.
Mēs uzliekam grīdas dēļus uz sagatavotās konstrukcijas. Atcerieties, ka koka “piebriešana” neietekmē gala rezultātu. Novietojiet dēļus vienu otram blakus. Tikai nesajauciet to garumu ar platumu!
Uzlieciet dēļus. Jums tas nav jādara pārāk precīzi, jo koka grīda laika gaitā izplešas un saraujas, tādēļ var rasties nelieli vilnīši vai spraugas. Tas ir pilnīgi normāli, un tas ir raksturīgi kokmateriāliem.
Caurumi ir jāurbj TIKAI grīdas dēļos, jo dēļi atrodas tuvu sijām. Tikai pēc tam ieskrūvējiet skrūves. Neieskrūvējiet tās pārāk cieši, jo koks var ieplaisāt.
Sāciet uzstādīšanu tikai no VIENAS malas, garenvirzienā. Izmantojamais skrūvju skaits ir norādīts instrukcijā. Dēļa otrs gals var pacelties uz augšu, un tas ir normāli.
Pēc tam piestipriniet otru malu pie dēļa. Savienojiet dēļus. Neaizmirstiet ieurbt caurumus grīdas dēļos, kā norādīts iepriekšējo darbību aprakstos.
Dažas sienas (priekšējā un aizmugurējā) nav tainstūrveida un sastāv no divām daļām. Šīs daļas ir jāsavieno kopā, izmantojot rāmjus. Neaizmirstiet ieskatīties izstrādājumam pievienotajā instrukcijā, jo tajā viss ir aprakstīts.
Piestipriniet sienas moduļu rāmi pie grīdas. Neaizmirstiet ieurbt caurumus rāmī, kā norādīts iepriekšējo darbību aprakstā. Sāciet no aizmugurējās sienas!
Piestipriniet sānu sienu ar skrūvēm pie grīdas un aizmugurējā sienas rāmja.
Līdzīgi piestipriniet vēl vienu sānu sienu.
Tagad jau ir uzstādītas četras sienas.
Jumta paneļi tiek uzstādīti tādā pašā veidā kā sienas moduļi. Piestipriniet jumta paneļa rāmjus ar skrūvēm virs sienas rāmja moduļiem. Neaizmirsiet ieurbt caurumus pirms skrūvju ieskrūvēšanas.
Visi nepacietīgi gaida, kad būvēšana būs pabeigta..:) Viņiem vairs nebūs ilgi jāgaida!
Jums ir kaut kā jātiek iekšā namiņā, tādēļ uzstādiet kāpnes, un tas ir ļoti vienkārši – tikai rīkojieties, kā norādīts izstrādājumam pievienotajā instrukcijā.
Arī koka spēļu namiņa margu uzstādīšana ir ļoti vienkārša!
Tas ir svarīgi, lai tiktu pareizi uzstādīti stabi, kuri notur jumtu virs terases.
Ja vēlaties līdzās spēļu namiņam uzstādīt slidkalniņu, tad atkarībā no šī slidkalniņa izmēra margas ir jāsamazina. Atcerieties zelta likumu: trīsreiz nomēriet un tikai pēc tam nogrieziet!
Ar skrūvēm piestipriniet jumta paneļus pie terases stabiem. Pagaidām vēl neuzstādiet slidkalniņu vai kāpnes. Kamēr tas nav izdarīts, jumta var vieglāk noklāt ar bitumenu.
Uzklājiet uz jumta bitumena pārklājumu.
Pienaglojiet bitumena pārklājumu un nostipriniet malas ar atbilstošām līstītēm.
Piestipriniet līstītes sānos, aizmugurē un jumta priekšpusē. Nosedzot jumtu, bitumena pārklājums ir noteikti vispirms jāuzklāj uz malām. Piestipriniet pēdējo bitumena pārklājuma loksni jumta augšpusē, lai tā daļēji nosedz iepriekš uzliktās loksnes. Tas lietošanas laikā veicinās ūdens novadīšanu.
Pēc darba augstumā ir pienācis laiks uzstādīt kāpnes. Skrūves tiek iestiprinātas no iekšpuses, bet – neaizmirstiet izurbt caurumus.
Tagad sāciet logu ielikšanu!
Un, nobeigumā, ievietojiet vienu no vissvarīgākajiem namiņa elementiem – durvis!
Uzziniet pirmie par īpašajiem piedāvājumiem!
Abonējiet jaunumus